Články

2 % pre šírenie Božieho Slova

 

 

Milí priatelia,

aj v tomto roku sa môžete rozhodnúť, čo urobiť s čiastkou svojich daní, ktoré za minulý rok odvádzate štátu. Ak sa rozhodnete svoje 2 % poukázať pre Slovenskú biblickú spoločnosť, podporíte službu, ktorá je zameraná najmä na produkciu a šírenie Biblie - Božieho Slova.

Ako môžete poukázať Vaše 2 % ak ste:

zamestnanec

fyzická osoba

právnická osoba

Vopred ďakujeme za Vašu pomoc.

 

Zoznam projektov v súčasnosti realizovaných

Audio SZ

 

 

Zrealizovanie Audio Starej zmluvy v slovenskom ekumenickom preklade (začaté v r. 2014, plánované ukončenie koncom marca 2016). Tento projekt je realizovaný v spolupráci so štúdiom NÁDEJ.

 

 

Slovenské ekumenické Biblie 2007 zms

 

 

Vydanie Slovenskej ekumenickej Biblie (3. opravené vydanie) vo vreckovom formáte.

 

 

NZ Z Pris

 

 

"Mini" vydanie Novej zmluvy, žalmov a prísloví v slovenskom ekumenickom preklade (3. opravené vydanie).

 

 

Biblia a koran

 

 

Vydanie publikácie Biblia a Korán. Kniha "Biblia a Korán" opisuje paralely medzi Bibliou a Koránom, tieto sú rôzne a často prekvapujúce. Počet strán: 273. Väzba: mäkká. Rozmery: 20,9 x 14,8 x 1,6 cm.

 

 

Zalmy vo velkom pisme - chystanie

 

 

Vydanie Skutkov apoštolov a Listu Rimanom vo veľkom písme a ich distribúcia spoluobčanom s poškodeným alebo oslabeným zrakom a organizáciám, ktoré v tejto oblasti pracujú.

 

 

Candle Atlas of the Bible

 

 

Vydanie Biblického atlasu (Candle). Neoceniteľný Biblický atlas pre čitateľov Biblie a študentov. Atlas obsahuje 79 plnofarebných máp biblických území, spolu s fotkami, ilustráciami a nákresmi. Obrazové materiály sú starostlivo komentované. Počet strán: 96. Väzba: mäkká. Rozmery: 22,7 x 16,6 x 0,6 cm.

 

Facts and Figures obalka

 

 

Vydanie publikácie Biblické fakty a údaje. Titul zo série "Knižnica biblických základov".

 

 

The Jesus Storybook Bible titulka

 

 

Vydanie detského titulu The Jesus Storybook Bible. Every story whispers his name. Detský titul, ktorý opisuje Príbeh, ktorý stojí za všetkými biblickými príbehmi. V centre tohto Príbehu je dieťa, od ktorého závisí všetko - od Noacha cez Mojžiša a kráľa Dávida každý príbeh šepká Jeho meno. Ježiš je chýbajúci kúsok puzzle – kúsok, ktorý spôsobí, že všetky ostatné kúsky do seba zapadnú úplne dokonale. Počet strán: 348. Väzba: pevná. Rozmery: 19,7 x 16,5 x 2,5 cm.

 

Animal Stories from the Bible

 

 

Vydanie detského titulu Animal Stories from the Bible. Biblia je plná zvieratok, ktoré často hrali ústrednú úlohu v jednotlivých biblických príbehoch, sú však často zanedbané a nepochopené. Táto bohato ilustrovaná publikácia obsahuje osem príbehov, ktoré sú rozprávané samotnými zvieratkami. Ich rozprávanie ponúka na jednotlivé biblické príbehy jedinečný pohľad. Počet strán: 47. Väzba: pevná. Rozmery: 26,5 x 22 x 0,9 cm.

 

Na ceste

 

 

Distribúcia brožúr Na ceste... putovanie Bibliou pre migrantov slovenským pracovníkom s utečencami. Brožúra sprevádza čitateľa na jeho ceste 33 biblickými pasážami. Sedem kapitol sa venuje rôznym fázam cesty; obsahujú niekoľko biblických pasáži na premýšľanie. Brožúra tiež obsahuje svedectvá ľudí, ktorí opisujú svoje skúsenosti po opustení svojej vlasti. Počet strán: 95. Väzba: mäkká. Rozmery: 21 x 10 x 0,5 cm.

 

biblia.sk ukazka

 

 

Pokračovanie v rozvoji internetovej stránky www.biblia.sk (ďalšie preklady, zlepšenie funkcionality, pomocné materiály...)

 

 

Plánované projekty, na ktoré hľadáme finančnú podporu

Audio Nova zmluva

 

 

Audio Nová zmluva pripravená rovnakým spôsobom ako Audio Stará zmluva (v nezdramatizovanej forme).

 

 

Deaf Bible Moldova

 

 

Biblia v posunkovej reči. Našou túžbou je postupne spracovať pre nepočujúcich spoluobčanov aspoň najdôležitejšie knihy z Biblie v posunkovej reči.

 

 

Rómovia v Podsádku študujú Bibliu upravena

 

 

Vydanie rómsko-slovenskej Novej zmluvy.

 

 

Novy zakon pre hokejistov upravena

 

 

Vydanie Novej zmluvy pre hokejistov.

 

 

Slovenské ekumenické Biblie 2007 zms

 

 

Vydanie Slovenskej ekumenickej Biblie (3. opravené vydanie) v rodinnom formáte.

 

 

Biblicka konkordancia

 

 

Vydanie Potúčkovej Biblickej konkordancie k Roháčkovmu prekladu Biblie.

 

 

Introducing the New Testament

 

 

Vydanie publikácie Introducing the New Testament.

 

 

Zošity zo série „Knižnica biblických základov".

 

Časť prostriedkov má spoločnosť k dispozícii, veľká časť však stále chýba! Preto prosíme, využite túto možnosť a podporte spomínané projekty cez 2 %.