Animovaný príbeh o Rút

Slovenská biblická spoločnosť vydala animovaný biblický príbeh o Rút v roku 2013 na DVD. Je nahraný v slovenčine, češtine a rómštine. Jej životný príbeh vedie svojim posolstvom k prehodnoteniu postojov voči „cudzincom“.

kategória

Dokončené

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Slovenská biblická spoločnosť vydala animovaný biblický príbeh o Rút v roku 2013 na DVD. Je nahraný v slovenčine, češtine a rómštine.

Životný príbeh Rút vedie svojim posolstvom k prehodnoteniu postojov voči „cudzincom“. Voči tým, ktorí sú odlišní, alebo voči ktorým máme predsudky len preto, lebo ich nepoznáme. Nabáda k tolerancii a otvorenosti, čím nám ukazuje cestu, ako vnímať príslušníkov iných národnostných skupín.

Rút je príbeh ženy, ktorej meno sa stalo synonymom lásky a vernosti. V tomto dojímavom rozprávaní sprevádza Rút svoju svokru Noemi po smutnej smrti manželov oboch žien do Betlehema, Noeminho rodného mesta. Aby Rút uživila seba i Noemi, ťažko pracuje na poliach. Tam zistí, že jej city voči svojmu príbuznému Boázovi sú hlbšie ako len vďačnosť za jeho pomoc pri práci. Vernosť Rút voči Noemi, kvôli ktorej je ochotná vydať sa za Boáza, sa ho hlboko dotkne a on sa rozhodne u bližšieho príbuzného Rút uchádzať sa o právo požiadať ju o ruku. Pôvab a jednoduchosť príbehu Rút sa dokonale spájajú s nádhernou obrazovou animáciou.

Farebná zmes animačných techník vdychuje do jedného z najkrajších biblických príbehov nový život a prináša do tohto známeho príbehu hĺbku a jasnosť.

© CHRISTMAS FILMS MCMXCVI, Dabing a mixáž: Keith Holmes, Menu a titulky: FLYFISH Studio.

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!