Biblia a Korán

1000 kusov výtlačkov sme venovali mestkým a obecným knižniciam vo všetkých krajoch, teologickým fakultám a seminárom všetkým denominácií.

kategória

Dokončené

Číslo projektu

100427

Začiatok projektu

11/2016

Posledná zmena

5/2017

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Kniha „Biblia a Korán“ opisuje paralely medzi Bibliou a Koránom, tieto sú rôzne a často prekvapujúce.

Tak málo je známe, že mnoho biblických postáv je aj v Koráne, počnúc Abrahámom a Mojžišom, až k Ježišovi a Márii. Kniha porovnáva tiež to, v čom sa Biblia a Korán líšia – základné vyhlásenia oboch náboženstiev, a zaoberá sa rovnako rozdielmi, ako aj zjednocujúcimi bodmi. Okrem toho poskytuje množstvo informácií o islame a jeho zakladateľovi. Podrobne vysvetľuje dôležité pojmy ako hidžra (Mohamedov prechod z Mekky do Mediny) alebo džihád (svätá vojna).

Táto kniha bola prvýkrát vydaná v roku 2004. Jej autor, Karl-Wolfgang Tröger, bol profesorom dejín náboženstva na Teologickej fakulte Humboldtovej univerzity v Berlíne.

1000 kusov výtlačkov sme venovali mestkým a obecným knižniciam vo všetkých krajoch, teologickým fakultám a seminárom všetkým denominácií.

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!