Biblie, mapy a biblická literatúra pre školy (1. a 2. fáza)

Počas dvoch rokov sme rozdali Biblie, knihy a mapy základným a stredným školám v Banskobystrickom kraji, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji, aby sme im pomohli skvalitniť biblické vyučovanie.

kategória

Dokončené

Číslo projektu

86029

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Cieľom tohto projektu bolo zvýšiť úroveň vyučovania náboženskej výchovy na školách darovaním máp a knižných pomôcok pre biblické vyučovanie.

V školskom roku 2011/12 bolo v rámci prvej fázy projektu rozdaných 153 balíkov na základné a stredné školy v Banskobystrickom kraji. V druhej fáze projektu v školskom roku 2012/13 bolo rozdaných ďalších 350 balíkov školám v Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji.

Víťazom biblických olympiád sme tiež venovali  70 výtlačkov knihy „Ilustrovaná príručka k Biblii“ a viac ako 3 tisíc brožúrok s biblickými príbehmi.

Balíček pre ZŠ v hodnote 40 € obsahoval:
Ako k nám prišla Biblia, Hravo s Bibliou, Sprievodca Bibliou pre študentov, Omaľovánka „Stretli sa s Ježišom“, Kniha biblických kvízov, Nová zmluva s ilustráciami, Biblické dejiny v 365 príbehoch NZ, Biblické minipríbehy, Sada nástenných biblických máp.

Balíček pre SŠ v hodnote 65 € obsahoval:
Encyklopédia História Biblie, Sprievodca Bibliou pre študentov, Ekumenická Biblia s deuterokánonickými knihami, Sada nástenných biblických máp.

V tretej fáze projektu by sme chceli doručiť ešte 350 balíčkov s biblickou literatúrou a mapami do základných a stredných škôl v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Hľadáme darcov, ktorí nám pomôžu pokryť náklady na knihy a ich prepravu.

Ak by ste aj vy chceli podporiť biblické vzdelávanie na školách, môžete to urobiť zaslaním finančného príspevku na náš účet:

IBAN, Tatra banka, a.s.: SK44 1100 0000 0026 2778 2674
Variabilný symbol: 86029
Poznámka: Skoly a Vaše meno
(pokiaľ si neprajete ostať v anonymite).

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!