Biblie pre veriacich z radov Rómov

Mnoho Rómov si v posledných rokoch našlo cestu k Bohu a uverilo. Mnohí noví veriaci prichádzajú zo zložitých materiálnych pomerov a nemohli by si sami dovoliť kúpiť novú Bibliu pre seba alebo svoje deti. Práve pre nich bol určený projekt, ktorý realizovala Slovenská biblická spoločnosť.

kategória

Dokončené

Číslo projektu

86031

Začiatok projektu

5/2014

Posledná zmena

4/2018

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Rómsky pastor Peter Pecha:

“Jediný, kto dokáže zmeniť Rómov je Ježiš Kristus. Nedokážeme sa zmeniť sami, ani pastori a vedúci zborov nie sú schopní premeniť našu komunitu. Je to Boh, kto mení naše životy. Cez neho je všetko možné!”

Mnoho Rómov si v posledných rokoch našlo cestu k Bohu a uverilo. Mnohí noví veriaci prichádzajú zo zložitých materiálnych pomerov a nemohli by si sami dovoliť kúpiť novú Bibliu pre seba alebo svoje deti. Práve pre nich bol určený projekt, ktorý realizovala Slovenská biblická spoločnosť v roku 2014.

V rámci tohto projektu sme doručili 1105 Slovenských ekumenických Biblií misijným pracovníkom, ktorí sa venujú rómskym komunitám. Tí ich zdarma rozdali rozdali podľa potreby a záujmu veriacich Rómov. Zároveň sme rozdali rómskym deťom 889 detských Biblií s názvom Moja okienková Biblia.

Na stránke www.biblia.sk sme tiež sprístupnili rómsky preklad Novej zmluvy vo východoslovenskom dialekte, ktorý najpoužívanejším nárečím Rómskej menšiny na Slovensku. Preklad vytvorila v roku 2013 organizácia Word for the World.

Ďakujeme Japonskej biblickej spoločnosti a individuálnym slovenským darcom, ktorí podporili tento projekt!

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!