Domov dôchodcov

5. marca 2008 sa tím Slovenskej biblickej spoločnosti vybral do Domova dôchodcov na Hornej ulici v Banskej Bystrici, aby im odovzdal audio nahrávky Nového Zákona a knihy s biblickou tématikou.

kategória

Dokončené

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Dňa 5. marca 2008 sa tím Slovenskej biblickej spoločnosti vybral do Domova dôchodcov na Hornej ulici v Banskej Bystrici.

Táto návšteva nebola náhodná. V rámci projektu „Viera je z počutia“ sme obyvateľom domova išli odovzdať audio nahrávku Nového Zákona. Keďže mnohí z nich už nevidia na písmenká, chceli sme ich potešiť Božím Slovom v inej podobe. Do daru sme im však zobrali aj niekoľko knižiek, Nových Zmlúv a Biblických príbehov – pre tých, ktorí stále radi čítajú a čítať môžu.

V domove nás privítala pani Holosová. Zamestnankyne Slovenskej biblickej spoločnosti na úvod predstavili našu organizáciu, potom prečítali slová 73. žalmu, zaspievali pieseň a prihovorili sa krátkym príbehom o blížiacej sa Veľkej noci. Spoločne s obyvateľmi domova si zaspomínali aj na duchovné a ľudové zvyky z ich mladosti.

Z reakcií týchto starých ľudí bolo vidieť, že ich toto stretnutie mimoriadne potešilo. Nás zase tešilo, že sme ich na chvíľku priviedli na iné myšlienky a spestrili ich každodenný, zabehnutý program. Veríme, že prinesené knižky a audionahrávka Novej Zmluvy budú pre obyvateľov povzbudením a pridajú im do duše sily i radosti.

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!