Krížové odkazy a teologický aparát pre Slovenskú ekumenickú Bibliu

Slovenská biblická spoločnosť vydala prvý krát ekumenický preklad Biblie v roku 2008. Odvtedy neustále pracuje na jeho vylepšovaní v spolupráci s teológmi z rôznych cirkví. Výsledkom ich práce v rokoch 2012-2014 bolo tretie opravené vydanie.

kategória

Dokončené

Číslo projektu

86032

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Na projekte sa začalo pracovať na jeseň roku 2012. V prvej fáze boli pripravené krížové odkazy pre ekumenickú Bibliu – súradnice za veršami Biblie s informáciou o súvisiacich veršoch. Následne bolo zapracovaných viac ako 1600 pripomienok od odborníkov a čitateľov Biblie. Tím biblistov vylepšil poznámkový aparát a pripravil úvody k jednotlivým knihám Biblie, ktoré približovali okolnosti ich vzniku.

Tretie opravené vydanie Biblie v ekumenickom preklade bolo vydané v roku 2015. Nový preklad bol použitý následne tiež v audionahrávke Starej zmluvy a prvej slovenskej Študijnej Bibii.

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!