Nedeľné evanjeliové čítania metódou lectio divina

Publikácia sa zaoberá jedinečnou metódou čítania Biblie - lectio divina. Slovenská biblická spoločnosť rozdala počas troch rokov 19 000 výtlačkov pre biblické skupiny, farské úrady, rehole aj jednotlivcov, aby podporila hlbšie štúdium Božieho slova.

kategória

Dokončené

Číslo projektu

86020

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Lectio divina je meditatívny spôsob čítania Božieho slova, ktorý praktizovali cirkevní otcovia už v dávnych časoch. Pozostáva zo štyroch krokov: Lectio (Čítanie), Meditatio (Meditácia), Oratio (Modlitba) a Contemplatio (Kontemplácia). Táto stará metóda má veľa čo ponúknuť aj modernému človeku.

Ako súčasť celosvetového projektu vydala Slovenská biblická spoločnosť postupne tri publikácie s názvom „Nedeľné evanjeliové čítania metódou lectio divina pre rok“, ktoré kombinujú liturgické nedeľné evanjeliové čítania s touto metódou čítania Svätého písma:

  • Advent 2008 – nedeľa Krista Kráľa 2009: Evanjelium podľa Marka, rozdaných 7000 kusov
  • Advent 2009 – nedeľa Krista Kráľa 2010: Evanjeliom podľa Lukáša, rozdaných 2000 kusov
  • Advent 2010 – nedeľa Krista Kráľa 2011: Evanjeliom podľa Matúša, rozdaných 10000 kusov

Publikáciu dramaturgicky spracovalo aj Rádio Lumen – v piatok po modlitbe Anjel Pána o 12.00 hod. bolo možné sa započúvať do textov čítaní nasledujúcej nedele a rozjímať nad ich hĺbkou a odkazom.

Časť výtlačkov sme ponúkli záujemcom v našom E-shope, ale prevažnú časť sme rozdali veriacim zdarma s cieľom a túžbou podporiť ich osobné štúdium Biblie. Sme veľmi radi, že si našli svojich čitateľov a stali sa ich „sprievodcom“ pri biblickom štúdiu – či už individuálnom alebo v skupinkách.

Brožúra bola preložená už do viacerých jazykov (napr. albánskeho, holandského, francúzskeho, talianskeho, portugalského, slovinského, španielskeho, tureckého jazyka).

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!