Slovensko opisuje Bibliu

Veríme, že opisovanie všetkým zainteresovaným prinieslo mnoho požehnania, oslovenia a vzácne spoločenstvo medzi sebou navzájom, no predovšetkým s Bohom.

kategória

Dokončené

Zhrnutie projektu

Základné informácie o projekte

Začali sme 24. novembra 2008, prvý deň Týždňa s Bibliou. Vďaka mnohým, ktorí ste sa k nám zo všetkých kútov Slovenska pridali, dnes môžeme konštatovať, že takmer celá Slovenská ekumenická Biblia je už ručne opísaná. Všetky strany sme rozposlali dobrovoľníkom, ktorých táto aktivita oslovila a rozhodli sa prispieť svojim úsilím k vzniku unikátnej Biblie. Denne sa k nám vracajú opísané strany, ktoré sme zoradili a denne dopĺňame o ďalšie prichádzajúce.

“Tancujúci” detský rukopis strieda úhľadný, nasleduje sotva čitateľný. Po drobných písmenkách prichádzajú veľké či ešte väčšie. Striedajú sa strany, ktoré spoločne opísali rodičia, deti, starí rodičia. Kamaráti, spolužiaci, susedia, kolegovia, no i jednotlivci na internátoch, v domovoch dôchodcov, či v teple svojich príbytkov. Občas sme sa pomýlili v “i” a “y”, sem tam chýba mäkčeň, či dĺžeň, vypadlo slovko. Taká jedinečná je ručne opísaná ekumenická Biblia Slovákov! Posolstvo strán, ktoré budú po skompletizovaní zviazané do niekoľkých zväzkov, je úžasné: Boh má o každého jednotlivca, ktorý sa „skrýva“ za tým ktorým rukopisom osobitný záujem.

Veríme, že opisovanie všetkým zainteresovaným prinieslo mnoho požehnania, oslovenia a vzácne spoločenstvo medzi sebou navzájom, no predovšetkým s Bohom. Radi by sme sa s vami podelili o niekoľko odkazov, ktoré sme dostali:

„Ďakujeme Bohu, že ste mohli zorganizovať ručné opisovanie najdôležitejšej knihy – Biblie v slovenčine. Sami sme boli obohatení požehnaním, ktoré je zasľúbené všetkým, ktorí jej veria. Mala som veľký úžitok aj radosť pri opisovaní. Ušiel sa mi pekný diel: Krása prisľúbenej krajiny. Nech Hospodin požehná aj náš slovenský národ pri čítaní Božieho slova a nech dovolí, aby Božie slovo bolo sviecou našim nohám na chodníkoch života.“
(Helena Tagajová, Sereď)

„Ďakujem za sprostredkovanie príjemných chvíľ pri písaní. Už vyše roka sa snažím denne čítať Bibliu, zúčastňujem sa biblických prednášok a tiež ju tak trochu študujem na Univerzite tretieho veku. Deti mi veľmi fandili a Váš kalendár ich tiež inšpiroval ku kresleniu obrázkov. To je len zopár radostí, ktoré ste aj Vy v nás vyvolali.“
(Anna Hrabošová, Šaštín Strážske)

„Ďakujeme za možnosť, ktorá sa nám naskytla. Bolo to zvláštne, ako sa vyjadrila dcéra – ´Tak na toto budem dlho spomínať`.
(Oľga Fábiková, Kalinovo)

Dajte vedieť aj svojím priateľom

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašlene informačný email. Ďakujeme!